Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Avioni me emrin “Lasgush”, reagon vajza e poetit të madh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vajza e Lasgush Poradecit, Marie Gusho ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Edi Rama që avionët e “Air Albania” të mbajnë emrat e poetëve shqiptarë, ndër ta edhe të babait të saj.

 

Ata që kanë kritikuar dhe që kanë bërë humor me këtë gjetje, vajza e Lasgush Poradecit i quan “ziliqarë”.

Reagimi i plotë:

“Më shumë se sa gënjeshtra që i ka këmbët e shkurtra është zilia që e ka gjuhën e gjatë.

I ka pickuar gjarpri në vend të lik, zoti kryeministër me emrin e Lasgushit, të gjithë ziliqarët e këtij vendi.

Ata që nuk gëzohen dhe afirmojnë llafe të kota, as nuk e njohin Lasgushin.

Po ata që afirmojnë a konfirmojnë dot?

Llapaqenër që jeni mësuar vetëm me gjëra të ndyra dhe me sherre, vetëm shani sepse gjërat e bukura ja u helmojnë mendjen.

Le të pëllcasin Zoti kryeministër”, shkruan ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img