Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Avioni mbi Gjirin e Lalzit, Policia i përgjigjet Dogjanit: Ishte turistik, nuk u ul

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Asllan Dogjani, ka lëshuar akuza të forta nga foltorja e Parlamentit, nisur nga një foto e publikuar në rrjetet sociale që tregon një avion të vogël duke fluturuar mbi Gjirin e Lalzit.

albsig

spring

Dogjani tha se ky është një tjetër fakt që tonelata drogë nga Shqipëria nisen drjet vendeve të Bashkimit Europian, me anë të avionit që u ul sot në Gjirin e Lalëzit.

“Tonelata drogë nisen në drejtim të Bashkimit Europian me avionë sapo u informuam nga rrjetet sociale”, tha Dogjani.

Pori  menjërershëm ka qenë edhe reagimi i Policisë së Shtetit që mohon akuzat duke sqaruar se avioni është turistik dhe i përket “Viva Air”. Policia thotë se avioni kishte leje për fluturim të miratuar nga Aviacioni Civil, ndërsa efektivët e policisë e kanë ndjekur nga toka por avioni nuk është ulur për asnjë moment.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img