Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Avioni i rrëzuar në Ishëm zhvendoset pas 6 muajsh, dërgohet jashtë Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avioni i rrëzuar në Ishëm në shtator të 2016-ës është zhvendosur sot nga vendi ku qëndroi për gjashtë muaj.

Autoritetet shqiptare kanë kryer të gjitha hetimet e nevojshme dhe kanë arritur në përfundimet se ai nuk paraqet më rëndësi për çështjen. Avioni do i rikthehet kompanisë italiane, e cila e ka në pronësi.

Në shtator të 2016-ës, piloti Guido Guidi u rrëzua në Ishëm të Durrësit dhe prokuroria dyshon se italiani po përpiqej të bënte trafik droge. Hetimet për këtë çështje janë ende të hupura. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img