Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.3kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
14 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Avioni ‘full’, Edi Rama publikon FOTOT: Vijnë në Rinas 208 MIJË VAKSINA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama njofton se pas pak orësh do të vijnë në Rinas 208 mijë vaksina anti-Covid, për të gjithë shtetasit shqiptarë.

“208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas”, shkruan Rama dhe ndan fotot e mëposhtme. Megjithatë, nuk dihet se për çfarë vaksinash bëhet fjalë.

Aktualisht, në Shqipëri janë të disponueshme katër lloje vaksinash; Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Gjithashtu, dje në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur dhe 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca. Kurse të shtunën në vendin tonë erdhën 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax, pra në total 90.800 doza për dy ditë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img