Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Avionët bombardues rus pranë hapësirës ajrore të Britanisë së Madhe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

 

Avionët ushtarak Rus të cilët shkaktuan edhe ndërprerjen e fluturimeve civile në Mbretërinë e Bashkuar, kanë hyrë në hapësirën ajrore duke shkaktuar panik megjithëse janë shoqëruar menjëherë nga avionët anglez RAF.

Ambasadori i Rusisë në Mbretërinë e Bashkua është thirrur për të dhënë llogari reth këtij incidenti.

Kjo nuk është hera e parë që Rusia shkel hapësirat ajrore të vendeve pjesë e Bashkimit Europian dhe NATO.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img