Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

“Autostrada e lirë mesditën e së premtes”, reagon ARRSH-ja: Ndjesë, ja kur do të hapet sonte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se ditën e sotme do të përfundonin punimet në aksin Maminas-Sukth-Shkozet, ndërkohë që një gjë e tillë nuk ka ndodhur duke shkaktuar rradhë të mëdha trafiku në autostradën Tiranë-Durrës.

Sakaq pas denoncimeve të shumta, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ARRSH-ja.

Teksa kërkojnë ndjesë për shkeljen e afatit, ARRSH-ja ka njoftuar se aksi do të hapet mbrëmjen e sotme në orën 23:00, duke garantuar kalimin e sigurtë të mjeteve.

Njoftimi:

ARRSH njofton se per shkaqe te pa parashikuara permbyllja e punimeve ne aksin Maminas-Sukth-Shkozet- ka tejkaluar afatin e percaktuar.

Rrjedhimisht, nuk eshte kryer hapja e kalimit sic ishte paralajmeruar, per te garantuar kalimin e sigurte te mjeteve.

ARRSH kerkon ndjese qytetareve dhe njofton se hapja e kalimit do te realizohet sonte ora 23:00. Deri ne orarin e hapjes mjetet duhet te perdorin rruget alternative.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img