Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit jashtë funksionit, lëngu ‘’Pfanner’’ me mbetje qarkullon në treg

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit është jashtë funksionit. Qytetarët nuk mund të aksesojnë dot zhvillimet në ëebsitin që presupozohet se mbron të drejtat e konsumatorëve, ku shkojnë edhe denoncimet.

Nga një vëzhgim bërë websitit : www.aku.gov.al, jo vetëm që herë punon dhe herë të tjera jo, po edhe në rastet kur punon IT kanë instaluar viruse që mund të të infektojnë kompjuterin nëse mundohesh ta aksesosh adresën e tyre. Ose hacker-at e kanë bërë një gjë të tillë. Megjithatë virusi ‘’Trojan’’ nuk ia del gjithnjë të të infektojë kompjuterin.

Sot një qytetar gjeti një mbetje të rrezikshme brenda një kutie të lëngut ‘’Pfanner’’, një grumbull mbetjesh në ngjyrë të zezë në jeshile, e cila duhet analizuar urgjentisht nga specialistët dhe që me siguri që brenda një kutie që mendohet se duhet të kishte lëng, nuk duhet të ekzistonte.

Konsumatorët janë të revoltuar. Po kush duhet të kontrollojë kompanitë me prodhimet e tyre që i hedhin në tregun shqiptar pa pikë garancie se qytetari nuk përfundon në spital?! AKU me sa duket duhet të merret me probleme organizative dhe sa të shkojë te kontrolli që i takon të kryejë,  konsumatorët do të duhet ose të heqin dorë nga lëngjet e gatshme, ose t’i konsumojnë me frikë ato.

LEXO EDHE:TMERR ME LENGJET NE SHQIPERI, JA ÇFARE GJENDET BRENDA ”PFANNER” (FOTO DHE NGJARJA)

JA ÇFARE KA GJETUR NJE KONSUMATOR BRENDA “PFANNER”, ME ZE DHE FIGURE SHQIPTARI HAP KUTINE (VIDEO)

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img