Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Autoriteti i Aviacionit njoftim të rëndësishëm për udhëtarët: Anulohen disa fluturime me Italinë nesër, shkak greva e punonjësve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti i Aviacionit Civil në Shqipëri, njofton të gjithë udhëtarët se disa fluturime nga Rinasi drejt Italisë dhe anasjelltas janë anuluar. Kjo vjen për shkak të grevës së punonjësve të kontrollit ajror në Itali.

AAC bën me dije se nesër, në 6 korrik do të anulohen fluturimet e linjës Tiranë-Pisa, Tiranë-Romë  dhe anasjelltas. Autoriteti njofton të gjithë udhëtarët që për detaje të tjera të kontaktojnë me kompanitë ku kanë prerë biletat.

Njoftimi i AAC:

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar njofton të gjithë ata që janë të interesuar të fluturojnë drejt Italisë në datë 6.7.2021, se fluturimet e mëposhtme afektohen për shkak të një greve të përgjithshme të ofruesve të shërbimit të transportit ajror.

 Air Albania

ZB2009 TIRANE 14:45 – PISA 16:20 (ANULLOHET)

ZB2010 PISA 17:20 – TIRANE 18:55 (ANULLOHET)

 Alitalia

AZ584 ROME 17:00 – TIRANE 18:25 (ANULLOHET)

AZ585 TIRANE 11:25 –ROME 12:50 (ANULLOHET)

Më shumë

spot_img
spot_img