Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Autoritetet spanjolle nisin hetimin, mësuesja 43 vjeçare vdes nga hemorragjia në tru pasi mori vaksinën e AstraZeneca-s

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c0f2e56c52f2e600eee9be9def510a1

Autoritetet spanjolle kanë filluar hetimet pasi një mësuese 43 vjeçare ka ndërruar jetë nga hemorragjia në tru pas marrjes së vaksinës AstraZeneca.

Mësuesja ishte vaksinuar në 3 mars, por disa orë pas vaksinimit kishte filluar të mos ndihej mirë dhe u paraqit në spital. Ajo ishte ankuar për dhimbje koke, por mjekët i kishin thënë se dhimbja ishte si pasojë e efekteve anësore të vaksinës.

43 vjeçarja u kthye sërish në spital dhe u fut menjëherë në operacion pasi kishte probleme në tru, por nuk ia doli të mbijetonte. Ajo u testua edhe për COVID-19, por rezultati doli negative.

Spanja e ka pezulluar vaksinimin e popullsisë me vaksinën e AstraZeneca-s, ndërkohë që deri më tani në këtë shtet janë raportuar 3 raste me trombozë pas marrjes së kësaj vaksine.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img