Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Autoritetet serbe: Mijëra qytetarë nga Kosova po aplikojnë për t’u vaksinuar te ne

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b992606be38b706a2f45a8a83a913fac

Gati 1,700 qytetarë aplikuan për vaksinim kundër koronavirusit në komunitetet me shumicë serbe në Kosovë dhe Metohi javën e kaluar.

“Duke qenë se situata epidemiologjike me virusin korona është gjithashtu e ndërlikuar në komunitetet serbe në provincë, fakti që një numër i madh i qytetarëve aplikuan për imunizim në javët e fundit është veçanërisht inkurajues”, thotë zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.

Serbët nga Kosova do të vaksinohen të martën dhe të mërkurën në tre pika të ndara – në Rashkë, Kurshumlijë dhe Bujanovc.

Zyra për Kosovën thotë se 1,400 qytetarë do të marrin dozën e dytë të vaksinës këtë të mërkurë dhe të enjte.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img