Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Autoritetet gjermane në alarm, vdes një person i infektuar për herë të dytë nga koronavirusi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55e2e383d59d8ba52cca4b487ea0fbb6

Autoritetet gjermane janë vënë në alarm nga mutacioni i ri i virusit që po përhapet me shpejtësi dhe po infekton mijëra njerëz çdo ditë.

Një 73 vjeçar që i mbijetoi koronavirusit disa muaj më parë, u infektua sërish dhe humbi jetën, ndërsa mediat njoftuan se viktima mund të jetë infektuar për herë të dytë nga mutacioni britanik.

Vdekjet nga riinfektimet janë shumë të rralla, pasi zakonisht kur dikush preket për herë të dytë, infeksioni është më i butë.

Ndërkohë sipas një studimi të publikuar së fundmi, mutacionet e zbuluara në Britani, Brazil dhe Afrikën e Jugut mund ta bëjnë joefektive vaksinën.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img