Autori kryesor i sulmit makabër në Barcelonë u vra nga policia, plane madhore për goditje tjera

Publikuar tek: bota, më 21:59 18-08-2017 Autori kryesor i sulmit makabër në Barcelonë u vra nga policia, plane madhore për goditje tjera

Moussa Oukabir 17-vjeçari i dyshuar për sulmin terrorist që ndodhi mesditën e së enjtes, është identifikuar si një nga burrat e vrarë nga policia.

I dyshuari kryesor për sulmin e së enjtes në Barcelonë, Moussa Oukabir, është emëruar si një nga pesë burrat e vrarë nga policia në sulmin e ndodhur në qytetin tjetër, Cambrils.

Policia kishte deklaruar më parë se po kërkonin për Oukabirin dhe tre burra të tjerë, por vetëm një mbetet i pagjetur. Katër të dyshuar janë arrestuar.

Trembëdhjetë njerëz janë vrarë nga një kamion i marrë me qira nga Oukabir, i cili vuri para çfarë gjeti në rrethin e Ramblasit të Barcelonës.

Policia thotë se të dyshuarit po planifikonin sulme më të sofistikuara.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pabesueshme, 26 vjeçarja rrëfen si i shpëtoi 3 sulmeve terroriste më makabre
Dyshimet: Moussa Oukabir nuk ishte autori kryesor i sulmit terrorist, shoferi ende i lirë »
Article Logic
Execution time: 0.01016902923584
array(1) { ["section"]=> string(100) "autori-kryesor-i-sulmit-makaber-ne-barcelone-u-vra-nga-policia-plane-madhore-per-goditje-tjera-89525" }