Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Autorët kanë qenë shokë me Tauland Gjikajn, zbulohet ARSYEJA e vrasjes së 31-vjeçarit në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b25f1ff154633c2cf057bff9d646b518

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj në mes të qytetit të Vlorës.

Sipas informacioneve për News 24, shkak i vrasjes dyshohet të ketë qenë një borxh që viktima iu ka pasur autorëve.

Mësohet se mëngjesin e djeshëm Gjikaj ka kërkuar një shumë lekësh borxh diku, si dhe ka komunikuar në telefon me autorët.

Telefonatat mes tyre kanë qenë të ashpra dhe me ofendime. Ata kanë qenë miq dhe shokë me njëri-tjetrin, kanë qenë të njohur, ndaj dhe 31-vjeçari ka ndaluar, në momentin që ata i kanë dalë para në rrugë.

Mendohet se autorët vetëm kanë dashur që ta trembin viktimën, por jo që ta vrisnin.

Automjeti me të cilin ata kanë dalë para viktimës ka qenë në pronësi të bashkëshortes së njërit prej autorëve.

Pas vrasjes ata janë larguar me shpejtësi, pas ca kohësh dy prej autorëve kanë zbritur nga makina, ndërsa Hans Andi Jonuzaj është larguar në drejtim të Pyllit të Sodës, ku edhe u kap nga policia.

gjikajj.png

KUJDES PAMJE TE RENDA!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img