Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Autorët djegin makinën në Larushk, Policia jep informacion për atentatin me tre viktima: Po punohet për identifikimin e dy të djegurve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një automjet i djegur që dyshohet se i përket autorëve të atentatit në mbikalimin e Fushë Krujës është gjetur vetëm pak kilometra larg vendit të ngjarjes.

Makina është gjetur e djegur vetëm katër kilometra larg vendngjarjes, në fshatin Larushk, ndërsa brenda mjetit është gjetur edhe arma tip automatik.

Policia thotë se në bashkëpunim me prokurorët e Krujës po punohet për identifikimin e dy viktimave që u dogjën, për shkak se makina shpërtheu në fkalë.

Informacion paraprak nga Policia:

Në aksin rrugor Fushë Krujë-Thumanë, te mbikalimi i Fushë Krujës, dyshohet se në drejtim të një automjeti tip “Volsëagen Passat” është qëlluar me armë zjarri.

Si pasojë automjeti ka marrë flakë dhe janë djegur në automjet dy shtetas ende të pa identifikuar.

Gjithashtu, nga të shtënat ka mbetur i vrarë dhe shtetasi D. V., 30 vjeç, nga Fushë Mamurrasi, i cili ka qenë pasagjer por ka mundur të dalë nga automjeti, dhe ka humbur jetën sapo ka dalë prej tij.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe forca të shumta Policie.

Nga krehja e zonës, në Larushkë, është gjetur duke u djegur një automjet tip “Volsëagen Passat” që dyshohet se është i autorëve.

Në brendësi të automjetit eshte konstatuar një armë zjarri automatike që dyshohet se është përdorur nga autori/ët për të kryer krimin.

Në ndihmë të Policisë vendore kanë shkuar grupe të FNSh Tiranë dhe janë ngritur pika kontrolli nga DVP Tiranë e Lezhë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, po punon për identifikimin e dy shtetasve të djegur në automjet dhe për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e cdo prove të vlefshme që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorëve.

LEXO EDHE:

Më shumë
spot_img
spot_img