Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Autor i disa grabitjeve, arrestohet 51-vjeçari në Gjirokastër (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 51-vjeçar i shumëkërkuar ka rënë në prangat e policisë së Gjirokastrës, pasi akuzohet për vjedhjen e disa banesave.

Bëhe me dije se në pranga ka rënë Robert Gjoni, banues në lagjen Partizan në Gjirokastër. Gjoni rezulton autor i disa vjedhjeve të banesave në qytet dhe për këtë ishte shpallur në kërkim policor.

Më herët 51-vjeçari është dënuar për kultivim kanabisi dhe vjedhje banesash. Materialet i kanë kaluar organit të akuzës për veprime të mëtejshme.

Gjirokastër

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësive ligjore.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim R. Gj., 51 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi në muajin nëntor ka vjedhur disa mjete pune në banesën e shtetasit S. Gj.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img