Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Autobusi shqiptar aksidentohet në Kroaci, disa të plagosur (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a370d687d4f35829d37b6a8fe80aea1

Një autobus është përfshirë në një aksident pasditen e djeshme në Kroaci.

Mediat e huaja raportojnë se në aksident është përfshirë një autobus me targa shqiptare dhe se kanë mbetur të plagosur lehtë disa persona.

Aksidenti ndodhi në autostradën A1 pranë zonës së pushimit Jasenice në drejtim të Zagrebit.

Zëdhënësja e Administratës së Policisë së Zadarit, Ivana Grbin tha se në aksident është përfshirë një autobus dhe se po punohet për zbardhjen e plotë të aksidentit.

 “Vetëm një automjet u përfshi në aksident, një autobus me targa shqiptare dhe çfarë ndodhi saktësisht do të mësohet vetëm pas hetimit”, tha Gribin.

prometna_jasenice_1.jpgprometna_jasenice_2.jpgScreenshot_1.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img