Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Autobusi me mësues bie nga ura, humbin jetën 10 persona, 25 të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59c04976b18ed6125474088c7d7c33c9

Një aksident ka ndodhur në Kuba, ku një autobus ka rënë nga ura duke shkaktuar shumë viktima.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 10 persona vdiqën dhe 25 të tjerë u plagosën. Autobusi po transportonte mësues nga Havana për në provincën e Granma të Kubës, kur ra nga një urë pranë bashkisë së Guines.

Momentalisht raportohen 10 viktima, por bilanci mund të përkeqësohet më tej pasi shumë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img