Autobusi bie në lumë, 33 të vdekur në Indi

Publikuar tek: bota, më 17:56 24-12-2017 Autobusi bie në lumë, 33 të vdekur në Indi

Të paktën 33 pelegrinë kanë humbur jetën gjatë rrugës drejt një tempulli hindu në Indinë veriore të shtunën, pasi autobusi tyre rrëshqiti pranë një ure raporton CNN.

Aksidenti i rëndë ndodhi të shtunën herët, në provincën Sawai Madhopur të Rajasthanit, kur autobusi me pelegrinë rrëshqiti dhe ra në lumin Banas.

Policia nuk ka dhënë informacion mbi shkaqet që kanë shkaktuar aksidentin tragjik, ndërsa hetimet vijojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Një president i keq”, kush është kandidati që mund të sfidojë Vladimir Putin?
Denoncimi me video: Ja si trajtohemi në kampet e Francës »
Article Logic
Execution time: 0.011019945144653
array(1) { ["section"]=> string(48) "autobusi-bie-ne-lume-33-te-vdekur-ne-indi-104238" }