Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022
spot_img

Autobusi bie në greminë, humbin jetë 19 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 19 persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën në Pakistanin perëndimor kur minibusi me të cilin po udhëtonin disa persona dhe ra në humnerë.

Autobusi u përmbys në një rrugë të rrëshqitshme pranë Dhanisar në provincën Khyber Pakhtunkhëa ndërsa po shkonte për në Quetta nga Raëalpindi, tha zyrtari lokal Ejaz Jaffer.

albsig

Aksidentet rrugore fatale janë të zakonshme në Pakistan për shkak të rrugëve të mirëmbajtura keq, automjeteve të vjetra dhe shoferëve të pakujdesshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img