Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Autobusë hibridë elektrikë për Tiranën, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore 13.2 km me 66 stacione

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke filluar nga muaji gusht në Tiranë do të nisë linja e madhe unazore 13.2 kilometër, e cila do të ketë 66 stacione.

Lajmi bëhet em dije nga kryeministri Edi Rama, i cili ka publikuar edhe videon e prezantimit të autobuzëve hibridë elektrikë që do të qarkullojnë në Tiranë.

“MIRËMËNGJES

dhe me gjeneratën e re të transportit publik, autobusët hibridë elektrikë që do të hyjnë në shërbim për Tiranën e gjelbër e të pastër, ju uroj një të dielë të bukur

***në Gusht nis linja e madhe unazore 13.2km me 66 stacione”, shkruan Rama.

Më shumë

spot_img