Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

AUTHOR NAME

Xhoni

14047 POSTIME
0 KOMENTET

Euro bie poshtë 120 Lekëve, niveli më i ulët historik, finalja e Conference League pritet të sjellë rënie të mëtejshme

Euro ra sot për herë të parë poshtë kufirit të 120 Lekëve, duke shënuar nivelin më të ulët historik në kursin e këmbimit. Sipas kursit...

“Katastrofa e Ushqimit”, Erion Braçe bën thirrje: Dëgjon kush në këtë vend? Do vijojmë me panaire koti apo do prodhojmë për bukë e ushqim

Deputeti socialist Erion Braçe ka bërë sërish thirrje për “katastrofën ushqimore” që po afron, teksa publikon edhe kopertinën e revistës prestigjoze “The Economist”, e...

Shtatë shenja të hershme paralajmëruese të kancerit të prostatës

Ngjyra dhe shpeshtësia e urinës suaj është një sinjal i rëndësishëm për shëndetin tuaj. Urina normale dhe e shëndetshme zakonisht ka një ngjyrë të...

Demokrati këshillon Berishën: Jepi një post atij Alibeajt, caktoje të hapë dhe të mbyllë derën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë ditën e sotme në Vlorë, ku ka zhvilluar takimin përmbyllës përpara zgjedhjeve të 22 Majit për kreun e PD-së. Gjatë...

SHBA mbështet kërkesat e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësim në NATO

Presidenti Joe Biden përshëndeti të enjten me entuziazëm vendimin e Finlandës dhe Suedisë për të kërkuar anëtarësimin në NATO. Siç njofton nga Shtëpia e...

PLUMBI I ARTË/ “Kokat” e krimit nuk u kapën, Agjencia e Mbikqyrjes Policore nis hetimet nëse ka patur rrjedhje informacioni

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka nisur hetimet nëse ka patur rrjedhje informacioni për operacionin “Plumbi i Artë” i zhvilluar ditën e djeshme nga SPAK,...

Myslim Murrizi: Dy javë zgjati tallja e trapit e mazhorancës me 2-3 trapa deputetë të PD, tani do votojnë si dele Presidentin e Ramës

Ditën e sotme opozita anuloi mbledhjen e Grupit Parlamentar, duke u tërhequr nga propozimi i një emri për raundin e dytë që do të...

Garon kundër Sali Berishës, Ibsen Elezi kërkon shtyrjen e zgjedhjeve për kreun e PD-së: Konstatoj një sërë shkeljesh statutore dhe ligjore

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Ibsen Elezi, i cili garon përballë ish-kryeministrit Sali Berisha, ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve që janë parashikuar të...

SHIFRAT E FUNDIT/ Asnjë viktimë nga COVID, 2 herë më shumë të shëruar se të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e pandemisë COVID-19, ku njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja. Fatmirësisht nuk...

Taulant Balla “thumbon” Sali Berishën: Data më e rëndësishme për mua është 19 Maj 2021

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, teksa foli për zgjedhjen e Presidentit të ri, nuk la pa thumbuar edhe ish-kryeministrin Sali...

Ljamet e fundit