Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

AUTHOR NAME

Freard

22899 POSTIME
0 KOMENTET

Keni planifikuar pushime jashtë vendit? Tomini jep lajmin e mirë, ja çfarë duhet të dini

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka deklaruar sot se shqiptarët këtë verë nuk do të pengohen për të udhëtuar jashtë vendit. Tomini u shpreh se...

KAS me “dorë të hekurt”, pranon provat e para, por rrëzon kërkesën e PD, LSI dhe Kreshnik Merxhanit për prova të tjera shtesë nga...

KAS ka vendosur të pranojë provat e para të PD, LSI dhe Kreshnik Merxhanit që janë depozituar për zgjedhjet në Gjirokastër. Nga ana tjetër...

Dash Shehi fotografohet në “Air Albania”, pret ulur në stol pasi ka bërë vaksinën anti-Covid

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi është fotografuar ditën e sotme në stolat e stadiumit “Air Albania”, ku përsa kohë nuk ka asnjë ndeshje në...

Publikimi i “non-paper” për kufijtë, Presidenti i Sllovenisë nesër do të takohet me Vjosa Osmanin

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare ditën e nesërme në Kosovë. Lajmi është konfirmuar nga këshilltari për media i...

Krimet zgjedhore/ Olsian Çela ULTIMATUM prokurorive të vendit: Hetoni çdo ngjarje me shpejtësi dhe transparencë

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka folur sot për mediat nga qytetai i Durrësit, në një nga qarqet ku ka pasur problematike dhe denoncime...

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u mbyt nga hajdutët rrëfen minutat e tmerrit: Dëgjoja gruan që bërtiste, fëmija qante…

Ka folur për mediat bashkëshorti i 20-vjeçares Karoline e cila u mbyt nga hajdutët gjatë një tentative grabitjeje në shtëpinë e tyre. Ai ka...

RENEA zbarkon në Elbasan, fillojnë shoqërimet pas ekzekutimit të Everest Cakës; shënjestër personat që kanë konflikte me të

RENEA ka zbarkuar në Elbasan, një nga qytetet më problematikë përsa i përket krimit në vend. Pas vrasjes së 41-vjeçaren Everest Caka është blindur...

Makina përplas dhe “fluturon” në ajër drejtuesin e motorit, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viktima ka ndodhur sot në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, afër rrethrrotullimit të Bradasheshit. Një automjet ka përplasur një...

Vrasja e Mehmet Qemës/ Pas vetëdorëzimit të Marjusit arrestohen 4 persona, Policia: Autori akuzohet për “vrasje me dashje”, të tjerët për “pengim të hetimeve”...

Policia e Tiranës ka dhënë njoftim lidhur me ngjarjen e djeshme te rruga “5 maji” në Tiranë, ku mbeti i vrarë i riu Mehmet...

Vuçic dekoron shkrimtarin që mohon gjenocidin ndaj Kosovës, revoltohet Shaip Kamberi: Ky çmim është nti-drejtësi për viktimat, anti-paqe për rajonin

Debat i madh në media është duke u zhvilluar lidhur me dekorimin që i ka bërë presidenti serb Aleksandër Vuçic shkrimtarit Peter Handkle, me...

Ljamet e fundit