Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

AUTHOR NAME

donisa

11686 POSTIME
0 KOMENTET

Tirana is Open, Veliaj nga Kalaja e Tiranës: Po ringrihemi më të fortë seç ishim kur u rrëzuam nga pandemia dhe nga tërmeti

Pas më shumë se një viti mbylljeje për shkak të pandemisë globale të Covid 19, Tirana është gati të presë vizitorë dhe turistë këtë...

Pamje TRONDITËSE/ Fabrika e tullave në Maminas shpërthen në flakë, tymi mbulon të gjithë zonën

Një fabrikë tullash është përfshirë nga flakët gjatë paradites së sotme në Maminas. Mësohet se zjarri është i përmasave të mëdha dhe si pasojë...

Dhunimi i pacientit në spitalin e Fierit, mjekët në protestë: Ardit Klima është me të meta mendore, ka ushtruar dhunë fizike ndaj nesh

Ditën e sotme bluzat e bardha të spitalit të Fierit janë ngritur në protestë në lidhje me rastin e publikuar disa ditë më parë,...

Basha flet pas takimit me ministrin gjerman: I kërkova që të denoncojë masakrën zgjedhore

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për mediat, pasi zhvilloi një takim me ministrin gjerman Michael Roth. Ai ka thënë se i...

Vetëm 3 muaj në detyrë, jep dorëheqjen drejtori i Tatimeve në Shkodër

Drejtori i Tatimeve në Shkodër, Agron Hasanaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Hasanaj mësohet se ka dhënë dorëheqjen duke u largua nga ky...

Arben Kraja raporton në KLP: Kemi kaluar një vit të vështirë se godina po rikonstruktohej, fondi i pagave ka mbetur pak i palekuiduar

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka bërë raportimet e tij për vitin 2020 përpara Këshillit të...

Shqiptarët jehonë në botë, Dua Lipa nuk di të ndalet, “rrëmben” një tjetër çmim

Emrin e Dua Lipës së fundmi po e dëgjojmë kudo ku shkojmë. Përveçse në radio dhe “Youtube”, Dua po bën jehonë edhe me çmimet...

Të dypunësuarit në Shqipëri kanë “shpërthyer”, paguan 4 milionë euro më shumë vitin e kaluar (TË DHËNAT)

2020 ishte vit ku për shkak të pandemisë, u kufizua dhe puna. Por nuk ka ndodhur kështu me shumë shqiptarë që kanë dy punë....

Pranvera EKONOMIKE po vjen, por me çfarë pasojash?! (ANALIZA E MONITOR)

Pas një periudhe të vështire që zgjati më shumë se 14 muaj, pranvera është kthyer sërish. Të dhënat e para flasin për rigjallërimin e...

Vranë shokun e tyre të dehur, dërgohet për gjykim dosja e Florian Lamçajt, mes të akuzuarve edhe dhëndri i Qazim Sejdinit

Ditën e sotme Prokuroria e Elbasanit ka dërguar për gjykim personat e dyshuar për vrasjen e Florian Lamçajt në Elbasan. Mes tyre është i përfshirë...

Ljamet e fundit