Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

AUTHOR NAME

Aurel

135 POSTIME
0 KOMENTET

Nishani me Drejtorin për Zgjerimin, angazhim për 5 prioritetet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Europian, z. Christian Danielsson. Presidenti vlerësoi...

Shtimi i azilkërkuesve, Franca dhe Gjermania ritheksojnë bllokadën

Ambasada e Republikës së Francës dhe Ambasada e Republikës së Gjermanisë në Tiranë kanë theksuar me anë të një deklarate të përbashkët për shtyp...

Guvernatori, Komisioni i Ekonomisë kalon Sejkon për në seancë plenare

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi dekretin e Presidentit për propozimin e Genti Sejkos, Guvernator të Bankës së Shqipërisë. Kandidati për Guvernator i...

Sekretari John Kerry gjobitet 50 USD se nuk pastroi borën para shtëpisë

Kjo ndodh vetëm në vende të zhvilluara ekonomikisht dhe me rregulla të qarta si SHBA. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, është gjobitur me...

Sekretari John Kerry gjobitet 50 USD se nuk pastroi borën para shtëpisë

Kjo ndodh vetëm në vende të zhvilluara ekonomikisht dhe me rregulla të qarta si SHBA. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, është gjobitur me...

Skadon ultimatum i ISIS, pritet ekzekutimi i pilotit jordanez i marrë peng

Ka skaduar tashmë ultimatumi i dhënë nga forcat e Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit  të njohura si ISIS, ku kërkonte lirimin e irakianes...

Erozioni dhe ndërtimet pa kriter shkatërrojnë “Currilat” në Durrës

Zona e Currilave, një nga zonat turistike të bregdetit te Durrësit, po shkon gjithnjë dhe më teëer drejt shkatërrimit. E gjithë vija natyrale bregdetare...

Erozioni dhe ndërtimet pa kriter shkatërrojnë “Currilat” në Durrës

Zona e Currilave, një nga zonat turistike të bregdetit te Durrësit, po shkon gjithnjë dhe më teëer drejt shkatërrimit. E gjithë vija natyrale bregdetare...

Portieri Samir Ujkani, leksion për integrimin e pakicave në Palermo

Sporti si një mjet për integrim, për ta kthyer diversitetin në një vlerë. Ky është mesazhi i dhënë nga lojtarët e Palermos për të...

Ljamet e fundit