Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

AUTHOR NAME

Aurel

135 POSTIME
0 KOMENTET

Mos udhëtoni në Tiranë-Elbasan, rruga është sërish e bllokuar

Reshjet e shiut të këtyre ditëve kanë sjellë bllokimin e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se aksi Tiranë-Elbasan do të jetë i...

Mos udhëtoni në Tiranë-Elbasan, rruga është sërish e bllokuar

Reshjet e shiut të këtyre ditëve kanë sjellë bllokimin e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se aksi Tiranë-Elbasan do të jetë i...

Kosova vazhdon të zbrazet, ikin dhjetëra autobusë me emigrant

Lidhjet familjare me emigracionin kanë qenë gjithmonë të foprta për shqiptarët e Kosovës, por përballë papunësisë dhe varfërisë, shumë të tjerë në këtë shtet...

Kosova vazhdon të zbrazet, ikin dhjetëra autobusë me emigrant

Lidhjet familjare me emigracionin kanë qenë gjithmonë të foprta për shqiptarët e Kosovës, por përballë papunësisë dhe varfërisë, shumë të tjerë në këtë shtet...

Beogradi mohon akuzat për krime lufte ndaj shefit të ushtrisë

Autoritetet më të larta politike serbe reaguan me zemërim ndaj pohimeve se shefi i shtabit të ushtrisë serbe është përfshirë në krime lufte në...

Forcat e Armatosura mbrojnë veten: Mos na akuzoni vetëm prej një rasti

Rrëzimi i një helikopteri me drogë në Malaga të Spanjës me drejtuesnjë pilot të Forcave të Armatosura shqiptare, ka shtyrë të reagojë zyrtarisht dhe...

Gjykata e Hagës konfirmon dënimet e përjetshme për 3 serbë

Nuk ka vlejtur aspak apelimi i 3 kriminelëve serbë të luftës pasi edhe Apeli ka konfiremuar masën kapitale që ka në dispozicion për të...

PD, Strazimiri akuzon qeverinë: Krimi ka hapur zyrë pune në Shqipëri

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka risjellë në skenë rrëzimin e helikopterit me drogë në Malaga të Spanjës që drejtohej nga piloti shqiptar...

Nishani me Drejtorin për Zgjerimin, angazhim për 5 prioritetet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Europian, z. Christian Danielsson. Presidenti...

Ljamet e fundit