Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

AUTHOR NAME

Aurel

135 POSTIME
0 KOMENTET

Italia më në fund ka presidentin e ri të Republikës: Quhet Sergio Mattarella

Sergio Mattarella është presidenti i 12 I Republikës së Italisë, një finish që është arritur mes vështirësive dhe që u duartrokit gjatë në sallën...

Italia më në fund ka presidentin e ri të Republikës: Quhet Sergio Mattarella

Sergio Mattarella është presidenti i 12 I Republikës së Italisë, një finish që është arritur mes vështirësive dhe që u duartrokit gjatë në sallën...

Guardiola gjen justifikime pas humbjes së Bayern 4-1 ndaj Wolfsburg

Kampionët në fuqi të Bundesligës nuk e kanë nisur si duhet vitin futbollistik 2015 pasi në ndeshjen e parë zyrtare, dështuan me bujë. ...

Akuza ndaj Shpend Ahmetit: Mbushi komunën e Prishtinës me militantë

Kryetari I Prishtinës, Shpend Ahmeti, për një vit i ka punësuar 89 zyrtarë me kontratë mbi “vepër” siç quhet në shtetin e Kosovës. Opozita...

La Liga, vetëm 45 milionë Euro për transferimin e 34 lojtarëve në merkato

Kriza ekonomike reflektohet domosdoshmërisht edhe në futboll. Ekipet e La Ligës në Spanje kanë harxhuar shumë pak gjatë periudhës së merkatos dimërore për transferimin...

ISIS privohet nga eksperti më i mirë i bombave, vritet nga amerikanët

Një prej ekspertëve më të mirë të armëve kimike, anëtar i Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit, është vrarë nga sulmet ajrore të koalicioni...

ISIS privohet nga eksperti më i mirë i bombave, vritet nga amerikanët

Një prej ekspertëve më të mirë të armëve kimike, anëtar i Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit, është vrarë nga sulmet ajrore të koalicioni...

Serbia në krye të presidencës së OSBE, përqëndrohet te bashkëpunimi

Serbia shpreson të kontribuojë për lehtësimin e krizës në Ukrainë dhe për marrëdhënie më të mira në Evropën Juglindore gjatë vitit të saj në...

Ljamet e fundit