Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

AUTHOR NAME

Aulona

31675 POSTIME
0 KOMENTET

Gati eksportet e grurit, Ukraina pret sinjalin e OKB dhe Turqisë për dërgesat e drithit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se Ukraina është gati të nisë transportimin e miliona tonëve drithë në portet e saj jugore dhe po pret...

Kurti takon ish-ambasadorin Walker: Diplomatët e së vërtetës për krimet e luftës, janë miq të popujve dhe armiq të diktatorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar në SHBA ish-ambasadorin e OSBE-së, William Walker, i cili zbuloi para botës krimet e luftës që po...

Kryeministri spanjoll i del na krah Vuçiçit, Pedro Sánchez: Ne mbështesim Serbinë kur flitet për çështjen e Kosovës

Kryeministri spanjoll Pedro Sánchez, ka mbajtur një qëndrim kundër Kosovës, duke deklaruar se Spanja e mbështet Serbinë për çështjen e Prishtinës dhe se do...

Hodhi armën në koshin e mbeturinave sapo pa Policinë, arrestohet pas disa minutash një person në Korçë

Një person i cili qarkullonte me  armë zjarri është arrestuar mbrëmjen e sotme nga Policia e Korçës. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë...

Shënohet viktima e parë nga lia e majmunit në Spanjë

Ministria e Shëndetësisë në Spanjë ka konfirmuar viktimën e parë nga lija  e majmunit. Sipas medieve të huaja, viktima është regjistruar në Komunitetin e...

I vodhi karburant pronarit grek, e pëson keq 31-vjeçari shqiptar

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi u kap duke vjedhur 240 litra karburantit, në vendin e punës. Mediet greke raportojnë se...

Moderatorja në pritje të ëmbël, ja si e ka ndryshuar nuri i shtatzanisë Ilda Bejlerin (FOTO)

Moderatorja e njohur shqiptare, Ilda Bejleri, ndodhet në pritje të ëmbël për t’u bërë nënë për herë të parë. Më herët bukuroshja e ekranit ka...

Ish-drejtori i Arkivës ZBULON shifrat: Ja sa informatorë të Sigurimit ka pasur në çdo qytet, kryeson Shkodra

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, ka zbuluar se në korrik të vitit 1990, ishin 6941 persona të regjistruar si informatorë...

“Një atraksion i veçantë”, Rama ndan pamje nga “Shpella e Dafinës” në Karaburun

Me nisjen e sezonit turistik, kryeministri Edi Rama, publikon vazhdimisht pamje nga atraksionet turisktike në vendin tonë. Ai sugjeron për turistët e huaj dhe jo...

59 kg kokainë mes qymyrit, SPAK liron ekuipazhin e anijes që u kap në Portin e Durrësit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka liruar ekuipazhin e anijes me qymyr që mbërriti nga Kolumbia në Portin e Durrësit, në të cilën u gjetën...

Ljamet e fundit