Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

AUTHOR NAME

Aulona

30280 POSTIME
0 KOMENTET

VIDEO/ Pemë të rrëzuara dhe qindra shtëpi pa çati, 1 i vdekur dhe 40 të lënduar nga tornado në Gjermani

Një person ka humbur jetën dhe 40 të tjerë janë lënduar, si pasojë e një tornadoje që goditi disa shtete në Gjermaninë perëndimore. Sipas...

U kap duke u kujdesur për “shtëpinë e barit”, arrestohet 26-vjeçari shqiptar në Itali

Një plantacion me kanabis është zbuluar nga Policia italiane, në qytezën e Fanos, pranë Perugias në Itali. Karabinierët kanë gjetur fillimisht 5.6 kg drogëe...

Tre vite më parë bënë dasmë madhështore, çifti i njohur shqiptar i jep fund martesës

Blero dhe Afrona Dika janë përfolur së fundmi për krisjen e marrëdhënies së tyre 3 vjeçare. Dyshimet për ndarjen e çiftit lindën, pasi dyshja fshinë...

OBSH paralajmëron: Rastet e lisë së majmunit mund të rriten në muajt e verës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të rasteve me virusin e rrallë, të ashtuquajtur lia e majmunëve, për...

Vidhnin makina me çelësa të kopjuar dhe i shisnin në Fushë Krujë, arrestohen tre të rinjtë në Tiranë, dy në kërkim

Tre persona janë arrestuar nga Policia në Tiranë, pasi akuzohen se vidhnin automjete, duke përdorur çelësa të klonuar dhe më pas i shisnin në...

EMRI/ Kishte mbushur oborrin e shtëpisë me kanabis, arrestohet 57 vjeçari në Mallakastër

Një 57 vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Mallakastër, pasi akuozhet për kultivim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga ka...

VIDEO/ Gruaja proteston nudo në Festivalin e Kanës, rojet e sigurisë i mbulojnë pjesët intime me xhaketë

Një protestuese gjysmë e zhveshur dhe e lyer me ngjyrat e flamurit të Ukrainës, tërhoqi vëmendjen e  të ftuarve në Festivalin e Kanës.   Ajo...

Këngëtarja shqiptare ka një kërkesë: Më gjeni një burrë nga Kosova dhe nuk iki më nga këtu

Këngëtarja shqiptare, Rovena Stefa, ka rrëfyer për lidhjet e saj me Kosovën. Në një intervistë për ATV ajo ka thënë se ka gjetur një...

Smart-i humb kontrollin dhe del nga rruga, plagoset rëndë shoferja në Korçë

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen nr. 1, Korçë. Paraparkisht mësohet se një shtetase, duke mjetin...

Ministri i Vatikanit konfirmon mbështetjen në negociatat Rusi-Ukrainë: Një rrugë e drejtë për t’i dhënë fund luftës

Kryepeshkopi Pal, ministri i jashtëm i qytetit të Vatikanit, konfirmoi gatishmërinë e Vatikanit për të ndihmuar një proces të mirëfilltë negociatash, midis Ukrainës dhe...

Ljamet e fundit