Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

AUTHOR NAME

Ardit

79436 POSTIME
0 KOMENTET

Gjykata Kushtetuese rrëzon marrëveshjen me Serbinë

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim që Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të themelohet siç është paraparë me marrëveshjen e parë,...

Hedh në gjyq video-lojën “Fallout 4” pasi humbi gruan dhe punën për shkak të varësisë

Një 28 vjeçar ka hedhur në gjyq kompaniën që ka prodhuar video-lojën e famshem “Fallout 4” duke kërkuar dëmshpërblim prej 400,000 rubla, rret 6,000...

Rihapet konkursi “Ëndrra Ime”, këtë herë përveç grantit edhe ambiente falas

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar rihapjen e konkursit “Ëndrra Ime” ku të gjithë pjesëmarrësit do duhet të paraqesin idetë e tyre të veçanta për...

Basha: Ftoj Ramën dhe Metën të bëhen pjesë e reformës në drejtësi duke ndjekur rrugën e Komisionit të Venecias

Lulzim Basha shpreh dakordësinë e Partisë Demokratike me të gjitha propozimet e Komisionit të Venecias për reformën në drejtësi. Sipas Bashës, këto propozime janë...

Fotografia e “mundimshme” e Edi Ramës

Kjo është koha kur kryeministri jetonte një nga pasionet e tij më të mëdha, basketbollin. Nga fotoja e rrallë kryeministri Edi Rama duket sikur sapo...

Fotografia e “mundimshme” e Edi Ramës

Kjo është koha kur kryeministri jetonte një nga pasionet e tij më të mëdha, basketbollin. Nga fotoja e rrallë kryeministri Edi...

Si duken sot ikonat e kinematografisë shqiptare (Foto)

Robert Ndrenika, Rikard Ljarja, Anastas Kristofori, Xhemil Tagani, ndër emrat më të njohur të kinemasë shqiptare, në një fotografi. Aktorët e...

Aurela Gaçe te “Vipat e Bllokut”? Ja përgjigja frymëzuese që duhet ta lexojë çdo vajzë

Ndërkohë që shumë artistë shqiptarë janë munduar të sulmojnë faqen kontroversiale “Vipat e Bllokut” apo janë munduar të justifikojnë fotografitë krahasuese dhe pretendimet për...

Edi Rama viziton varrin e Jezusit: Bazilika e Varrit të Shenjtë e ndërtuar nga perandori ilir

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij kanë vizituar ditën e djeshme varrin e Jezusit, gjatë vizitës në Jeruzalem. Rama është...

Ljamet e fundit