Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

AUTHOR NAME

Ardit

79436 POSTIME
0 KOMENTET

E pastër për pasurinë dhe pastërtinë e figurës, gjyqtarja Matilda Fetau konfirmohet në detyrë

Gjyqtarja e Gjykatës së Elbasanit, Matilda Fetau u përball të hënën më 29 maj me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK kur gjatë seancës...

“Finale” dramatike/ Partizani kampion i Shqipërisë në “frymën e fundit”

Ekipi i Partizanit ka fituar Kampionatin Shqiptar të Futbollit për herë të shtatëmbëdhjetë në mënyrën më dramatike. Të kuqtë triumfuan 2-0 me ekipin e Teutës...

I shitën dronë Rusisë, Ukraina sanksionon Iranin

Parlamenti i Kievit ka miratuar këtë të hënë një paketë sanksionesh ndaj aleatit të Rusisë, Iranit. Paketa u miratua një ditë pasi Ukraina tha se...

Aksidenti në aksin Korçë-Bilisht, humb jetën një prej të plagosurve (EMRI)

Policia e Korçës ka reaguar lidhur me aksidentin te ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Kapshticë, pranë fshatit Cankonj. Uniformat blu bëjnë me dije...

Paralajmëron Pandeli Majko: Konflikti shqiptaro-serb vetëm një hap larg

Deputeti i Partisë Socialistë, Pandeli Majko ka reaguar për tensionet në Veri të Kosvës duke thënë se një konflikt i mundshëm mes shqiptarve dhe...

Agravon situata në veri të Kosovës, KFOR përplaset me protestuesit, disa të lënduar (VIDEO)

Ka agravuar situata në veri të Kosovës, pasi ka pasur përplasje mes ushtarëve të KFOR-it dhe protestuesve. Mediat kosovare bëjnë me dije se nga përplasja...

KFOR shpërndan protestuesit serbë në Zveçan, qytetarët nga Beogradi provokojnë me këngë nacionaliste

Misioni paqeruajtës i NATO-s, KFOR ka ndërhyrë për shpërndarjen e protestuesve në komunën e Zveçanit. KFOR ka paralajmëruar protestuesit serbë që të shpërndahen, por...

Presidentja e Hungarisë vizitë dy ditore në Shqipëri, takim me Begajn

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novák do të vizitojë Shqipërinë më datat 1 dhe 2 qershor. bëhet me dije se ajo do të vijë për një...

Aksident i RËNDË në aksin Korçë-Bilisht, dy makina përplasen “kokë më kokë”, ka të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Cangonj. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një mjeti...

Lavrov: Situata në Kosovë mund të provokojë një shpërthim konflikti në zemër të Evropës

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov ka thënë se tensionet në veri të Kosovës mund të çojnë në një konflikt të ri në Evropë. Lavrov...

Ljamet e fundit