Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

AUTHOR NAME

Ardit

74529 POSTIME
0 KOMENTET

“Myk, lagështirë, ushqime të prishura”, ku qëndrojnë dhe çfarë hanë personat me aftësi ndryshe në Vlorë

Emisioni investigativ Fiks Fare denoncoi sërish kushtet ku qëndrojnë personat me aftësi ndryshe në Vlorë, të cilët konsumojnë ushqime të prishura dhe qëndrojnë në...

Thyhen tabutë, një shqiptar zgjidhet për herë të parë si dekan në Fakultetin e Arteve Dramatike në Shkup

Në fakultetin e Arteve Dramatike në Shkup “Shën Kirili dhe Metodi”  është zgjedhur si dekan porfesor Besfort Idrizi. Idrizi është shqiptari i parë që emërohet...

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, të dy viktimat kishin ndryshuar emrat

Dy persona mbetën të vrarë ditën e sotme pas një sherri në një lokal të Kavajës. Paraprakisht u raportua se viktimat ishin shtetasit Altin Rexha...

“U zunë se i tha pse më sheh”, dëshmitari rrëfen sherrin ku mbetën të vdekur dy persona: Rexha kishte fëmijën përdore…

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e kësaj të mërkure Kavajën ku dy shtetas humbën jetën pas një konflikti me armë zjarri dhe thikë. Viktimat...

VIDEO/ Kiara i dërgon dron Luizit, ja çfarë mesazhi i dha

Sot, Kiara ka suprizuar të dashurin e saj brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”. Ajo ka zgjedhur një mënyrë mjaft të veçantë për të...

OriginAL – Programi që lidh të rinjtë e diasporës me rrënjët e tyre shqiptare

“Njeriu pa njohuri për historinë, origjinën dhe kulturën e tij të kaluar është si një pemë pa rrënjë.” ~ Marcus Garvey Gjeneratat e dyta dhe...

Dy të vdekur në lokal, reagon Salianji: Nën qeverisjen e Ramës, më lehtë porosit vrasje se kafe

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar pas ngjarjes së rëndë me dy viktima në Kavajë. Vetëm pak çaste më parë, dy persona u...

Vetëqëllohet me thikë në zemër 33-vjeçari në Elbasan, humb jetën në spital (EMRI)

Një 33 vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Elbasanit pasi dyshohet se është vetëqëlluar me thikë. Sipas njoftimit të policisë mësohet se ngjarja ka...

U akuzua se rriti pagat për fushatë politike, Rama publikon nenin: Analfabetizëm politik, kodi flet për zgjedhje të përgjithshme, jo lokale

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave se po rrit pagat pasi është para zgjedhjeve të 14 Majit. Përmes një postimi në “Twitter”, Rama thekson...

Samiti i Demokracisë i organizuar nga Biden, Rama: Përmirësimi i jetës demokratike dhe shërbimi i qytetarëve, prioritet i Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Samitin e Demokracisë të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka theksuar se Shqipëria ka...

Ljamet e fundit