Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

AUTHOR NAME

Kela

101714 POSTIME
0 KOMENTET

Gjendet i pajetë në rrugë 45-vjeçari nga Fieri, dyshimet e para

Një person i pajetë është gjetur ditën e sotme në lagjen “Apollonia”, Fier. Bëhet me dije se është gjetur i pajetë shtetasi D. G., 45...

U bllokuan mjetet lundruese pas tragjedisë në Himarë, pronarët në protestë: I kemi dokumentet e sakta, na i ktheni

Pronarët dhe administratorët e mjeteve lundruese dhe detare kanë dalë ditën e sotme në protestë para Policisë Kufitare në Vlorë. Protesta vjen pasi policia ka...

Hyri në banesë për të grabitur, por e pikasi pronarja, 26-vjeçari nga Vlora hidhet nga çatia për t’i shpëtuar prangave

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi është kapur duke grabitur në një banesë. Bëhet me dije se në pranga ka...

Zjarr në katin e 8-të të një pallati në Lezhë, lëndohet një grua

Një zjarr ka rënë mëngjesin e sotëm në një pallat në Lezhe. Bëhet me dije se zjarri ka rënë në rrugën Shtraus të Lezhs, në...

Intensifikohet lufta në Rripin e Gazës, Civilë dhe militantë palestinezë të vrarë, mes viktimave dhe një 5-vjeçare

Tensionet mbeten të larta pas një nate zjarri me armë të rënda midis Rripit të Gazës dhe Izraelit. Dhjetra raketa të lëshuara nga Gaza ndriçuan...

77 vjet nga katastrofa atomike në Hiroshima dhe Nagasaki

Qyteti japonez, Hiroshima, shënon sot 77-vjetorin e sulmit të parë me bombë atomike në botë. Kanë kaluar gati 77 vjet që kur Shtetet e Bashkuara...

77 vjet nga katastrofa atomike në Hiroshima dhe Nagasaki

Qyteti japonez, Hiroshima, shënon sot 77-vjetorin e sulmit të parë me bombë atomike në botë. Kanë kaluar gati 77 vjet që kur Shtetet e Bashkuara...

“Po merr formë hap pas hapi”, Rama poston pamje nga punimet, ja si duket Piramida e Tiranës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga puna që po bëhet për transformimin e Piramidës në Tiranë. Piramida do të jetë qendea...

Tensionet në Tajvan, Kina ndërpret bashkëpunimin me SHBA-në për çështjet kryesore

Kina po ndalon bashkëpunimin me SHBA-në në disa fusha kyçe, duke përfshirë ndryshimin e klimës, bisedimet ushtarake dhe përpjekjet për të luftuar krimin ndërkombëtar. Masat...

Arben Kraja për VOA: SPAK i vendosur të vërë para përgjegjësisë të korruptuarit, përfshirë zyrtarë të lartë

Drejtuesi i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK-ut Arben Kraja thotë se ky institucion është i vendosur për të vënë...

Ljamet e fundit