Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

AUTHOR NAME

Kela

101714 POSTIME
0 KOMENTET

“Tallje”, Bordi uli çmimin e naftës me 1 lekë, Adriatik Lapaj: Shteti po na fut dorën në xhep sa as e imagjinonte askush

Avokati Adriatik Lapaj ka reaguar pasi bordi i transaparencës vendosi të ulë çmimin e naftës me vetëm 1 lekë. Lapaj këtë e quan “tallje”, teksa...

Situata e zjarreve në vend, Ministria e Mbrojtjes: Janë shuar 16 vatra zjarri në 24 orë, 9 ende aktive

Ministriae Mbrojtjes njofton për situatën e zjarreve në vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 25 vatra zjarri. Bëhet me dije se janë...

Përshtati lokalin për përdorim droge, në pranga menaxheri dhe klienti në Tiranë, shpallet në kërkim pronari

Dy persona kanë rëndë në prangat e policisë së Tiranës dhe një i tretë është shpallur në kërkim për veprën penale “prodhimi dhe shitja...

Bordi ndryshon ÇMIMET e karburanteve: Nafta ULET me 1 lekë, ja sa do të shitet benzina

Bordi i Transparencës është mbledhur sot për të rishikuar çmimin e karburanteve. Bordi ka vendosur që çmimi i naftës të ulet me 1 lekë, nga...

FOTO/ 500 metra larg bregut, peshkaqeni bie në rrjetin e peshkatarit në Lukovë

Një peshkaqen i vogël është kapur në bregdetin e Jonit në Lukovë të Sarandës. Bëhet me dije se peshkaqeni që ka rënë në rrjetën e...

“Një zjarr i madh ka rënë në një shtëpi”, zjarrfikësi shkon të shuaj flakët, brenda ndodhej familja e tij, humbin jetën 10 anëtarë

Shtatë të rritur dhe tre fëmijë, anëtarë të së njëjtës familje, humbën jetën nga zjarri që ra në shtëpinë e tyre, në zonën e...

Aksident i rëndë në Korçë, makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident aksident i rëndë me pasojë vdekjen është shënuar ditën e sotme në aksin Korçë-Pogradec. Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur në afërsi...

Iu gjet kanabis në banesë, arrestohet pas një viti 62-vjeçari në Vlorë

Vijojnë operacionet për kapjen e personave të shpallur në kërkim, si dhe për goditjen e paligjshëmrisë. Bëhet me dije se ka rënë në pranga shtetasi...

Aksident tragjik, autobusi del nga rruga, humbin jetën 11 persona, dhjetëra të tjerë të plagosur

Një aksident tragjik është shënuar në një autostradë në kroaci, ku një autobus është aksidentuar rëndë. Bëhet me dije se një autobus me targa bolake...

Kanabis, armë zjarri dhe municion luftarak në makinë, arrestohen tre të rinj në Tropojë (Emrat)

Tre persona janë arrestuar në Tropojë, pasi akuzohen për veprimtari kriminale në fushat e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Bëhet me dije se në pranga...

Ljamet e fundit