Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

AUTHOR NAME

Anila

3122 POSTIME
0 KOMENTET

Si konkludoi takimi Rama – Meta, Braho i LSI udhëton me Tahirin në Prishtinë. PS: Po na kërkojnë 40% të pushtetit. LSI: Flasim për...

Lefter Koka, ministër i mjedisit në qeverinë “Rama” ishte planifikuar të dilte dhe të jepte sinjalet e një lufte që po fillon në emër...

Ndizet derbi Tirana-Partizani, skuadra e kuqe kërkon me “dhunën e bashkisë” stadiumin bardheblu

Ndizet situata mes Tiranës dhe Partizanit jo vetëm mes tifozerive, por edhe klubeve përkatëse. Partizani i ka dërguar një shkresë bashkisë së Tiranës ku...

Anija shqiptare kap skafin: Shoqërohen tre bullgarë dhe një shqiptar në Sarandë, skafi pa dokumente

U ka kushtuar probleme me policinë kufitare vizita turistike që tre bullgarë donin të bënin në brigjet shqiptare.  Anija shqiptare “Vjosa” ka...

Lajmi i fundit/ BREXIT, gjykata rrëzon Theresa May në Britani: Të pyesë Parlamentin

Zhvillime interesante u lajmëruan sot në Londër, kur pak minuta më parë Gjykata Supreme në Londër ka vendosur se Parlamenti duhet të votojë nëse...

BIZNESI në kaos/ Shtohet numri i subjekteve që nuk paguajnë dot detyrimet tatimore

Janari ka filluar me raportime që shtojnë listën e bizneseve që nuk mund të paguajnë tatimet pranë organeve të shtetit.  “Shkak,- thotë...

PERPLASJA për lekët e shtetit/ Bode akuzon Ahmetajn: Po ndryshoni buxhetin për arsye zgjedhore

Ka shpërthyer në akuza ish-ministri i Financave Ritvan Bode ndaj ministrit aktual Arben Ahmetaj lidhur me aktin normativ për ndryshimet në ligjin e buxhetit...

Ljamet e fundit