Hapësire reklamuese

Bota

Austria kundër myslimanëve? Ndalon përdorimin e burkës

Shkruar nga Newsbomb

Qeveria austriake ka vendosur të ndërmarrë një qëndrim institucional ndaj disa ligjeve myslimane.

Sipas mediave vendase, projekti përfshin heqjen e burkave në shkolla dhe kopshte në mënyrë simbolike për mosbarazinë e krijuar mes vajzave në vend.

Ministri i Arsimit në Austri, Heinz Fasman tha se ligji do të kalojë në miratim përpara verës, ndërsa ka bërë thirrje të mos krijohen klane kundër këtij vendimi duke theksuar se Austria nuk ka asgjë kundër myslimanëve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese