Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Australia goditet nga stuhia, mijëra shtëpi të shkatërruara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23972d0f785a1262b622c5ebb743ae40

Australia Perëndimore është përfshirë nga një stuhi prej dy ditësh. Një stuhi e tillë ndodh një herë në një dekadë.

Sipas ‘stuff’ me qindra pemë janë rrëzuar, 62 mijë banesa kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa erërat e forta kanë shkatërruar 15,000 shtëpi.

Zonat turistike Margaret River dhe Dunsborough gjithashtu u prekën ndjeshëm nga ndërprerjet e energjisë. Ndërkohë në vendet që ka prekur stuhia është ndërprerë edhe mësimi. Sakaq, nuk janë raportuar viktima apo të lënduar.

1653.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img