Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Australia goditet nga stuhia e frikshme, vetëtimat djegin kullën historike (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

4a0a26ff654afbcb09dd093fc0765cad

Qyteti i News South Wales në Australi është goditur ditët e fundit nga stuhi të frikshme të shoqëruara me vetëtima dhe reshje të dendura shiu.

Mediat e huaja kanë bërë me dije se më shumë se 200 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, për shkak të stuhive.

Sakaq raportohet se vetëtimat kanë djegur ‘Kullën e Kambanës’ një ndërtesë historike, 132-vjeçare. Ndërtesa është përfshirë nga flakët pasi është goditur nga rrufeja.

Fatmirësisht zjarrfikësit kanë vënë në kontoll flakët brenda gjysmë ore.

Më shumë

spot_img