Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Aurel Plasari flet për njohjen me Ramën: Dikur ishte person i këndshëm, sot e shoh ndryshe (Tregon ofertën që mori nga PD për deputet)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Studiuesi Aurel Plasari ka treguar në një intervistë njohjen e tij me kryeministrin Edi Rama, në kohën kur ai ishte ministër i Kulturës.

Ai ka thënë se ka pasur mendimin se Rama mund të bënte rolin e ministrit të Kulturës me ekstravagancën e tij. Plasari ka shtuar se sot e sheh ndryshe kryemininstin, teksa thotë së është i kufizuar për të bërë kritika.

“E kam njohur në një udhëtim jashtë. Një person i këndshëm, dashamirës. Nuk ishim në shkollë bashkë. Njohja ka ndodhur kur kam bashkëpunuar në kohën kur ka qenë ministër i Kulturës. Kam pasur mendimin që detyrën e një ministri Kulture mund ta bënte edhe me ekstravagancën e tij. Ishte një njeri me të cilin mund të debatoje. Sot unë e shoh ndryshe në shumë situata. Por jam kufizuar të bëj ato kritika që kam menduar që lidhen me fushën time siç ka qenë kauza e teatrit. Por kam menduar që nuk më takon mua t’i bëj kritikën totale. Kritikën totale le t’ia bëjnë ata që janë në konkurrencë politike me të”, u shpreh Aurel Plasari për “opinion”.

Ndër të tjera ai ka treguar edhe ofertën nga Partia Demokratike për të qënë në listat e kësaj partie, por ka thënë se ka refuzuar.

Pjesë nga biseda:

Plasari: Më kanë ftuar dhe sigurisht i kam falënderuar dhe u kam thënë që nuk kam moshën, as përgatitjen dhe as shëndetin…

Fevziu: Nuk keni përgatitjen, për t’u bërë deputet?

Plasari: Për të bërë ligje. Do lë librat dhe do hap tesktet si bëhen ligjet.

Fevziu: Dhe e quan që nuk ke moshë?

Plasari: Kam moshën për të dalë në pension.

Fevziu: Për t’u marr me librat tuaj.

Plasari: Këtë nuk mund ta thoja se është moment egoizmi që të them se më pëlqen më shumë të bëj libra se sa të shkoj në komisione. I kam falënderuar, por është shumë vonë. Po të kishte ndodhur

Më shumë

spot_img
spot_img