Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Aulona i kundërvihet Bleonës: Ti duhesh dënuar, showbiz-i i mbushur me prostituta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aulona Musta është e para gazetare që i ka ardhur në ndihmë koleges së saj, Iva Tiço, pas deklaratës së bërë për të nga këngëtarja Bleona Qereti.

Duke e konsideruar një gjuhë vulgare dhe të shëmtuar, Aulona thekson se Bleona për fjalët e thëna duhet të bojkotohet dhe dënohet pasi siç shprehet ajo, çdo femër që i drejtohet një tjetër femre me fjalën “kurvë” duhet të ketë zero tolerancë dhe mirëkuptim.

Aulona ka folur edhe për situatën në të cilën gjenden gazetarët në Shqipëri dhe rezervimin që ata kanë kur flasin për personazhet e showbiz-it në vend, i cili sipas saj ka më shumë prostituta sesa këngëtare, prezantuese apo artiste.

Reagimi i Aulona Mustës:

Nuk mund të rri dot pa shprehur indinjatën time të madhe në lidhje me debatin e shëmtuar, edhe pse nuk mund ta quaj dot debat, prandaj më mirë të them për gjuhën e shëmtuar, vulgare të përdorur ndaj gazetares Iva Tiço. Si gazetare, jam thellësisht e fyer nga kjo histori dhe më vjen keq kur shoh kolege të mitë qe jo vetëm nuk reagojnë ndaj kësaj situate, por edhe fëerkojnë duart me kënaqësi. Më vjen po aq keq kur shikoj komente nga publiku femëror që thoneë: “mirë ja beri Bleona Ivës”. Cilado femër që i drejtohet një femre tjetër me fjalën “Kurvë”, duhët të këtë zero tolerancë dhe mirëkuptim. Cilido person që një mendimi personal për një veshje, këngë, klip, bukuri, bythë, etj, etj i drejtohet me sulme personale dhe i fillon i numëron dashnorët, jo vetëm që nuk duhet të përkrahet, po duhet të BOJKOTOHET dhe DENOHET! Është e pamundur që dikujt që thotë se nuk i pëlqen fustani yt, apo që mendon se nuk ke bythë, t’i kundërpërgjigjesh duke e quajtur “kurvë”, apo duke i bërë listën e të dashurve. Kjo është e patolerueshme dhe unë nuk e pranoj dot! Si është e mundur që ky publik që nuk lë gjë pa thënë për Bleonën, që çfarë nuk tha për veshjen e saj dhe madje e quajtën dhe turp të kombit, tani na dalkan në mbrojtje të shkrimit të saj banal, ndaj Ivës? Gazetarët në Shqipëri mund të kenë 1001 të meta, ama kur bëhet fjala për jetë privatë, të gjithë i ruajnë personazhet publik dhe nuk tregojnë gjithë ato që dinë për prostitucionin që ekziston mes vajzave të showbizit. Sepse në showbiz ka më shumë prostituta sesa këngëtare/prezantuese/artiste! Ama askush nuk flet! Prandaj unë nuk do ta pranoj dot KURRË një reagim dhe një gjuhë si ajo që Bleona ka perdorur ndaj gazetares Iva Tiço! Unë nuk do ta pranoj dot KURRË që fjala ‘KURVË” të përdoret si argument për të sulmuar një femër, aq më shumë kur kjo fjalë përdoret nga një tjetër femër! Ah dhe një gjë, për ata që thonë se me ç’të drejtë jep mendimin e saj Iva për Bleonën. Iva prandaj është GAZETARE! Nuk është mjeke, juriste, centraliste…Megjithëse kështu siç kanë ardhur kohët, sot mund të jap mendimin e tij çdo person me katër klasë shkollë, ama një gazetare jo, ajo më mirë të rri e heshtur, sepse në të kundërt do të kryqëzohet.

Lexo edhe: Shpërthen Bleona për Ivën” E dashur kur*ë, ke fjetur me burra të martuar për vendin e punës

Më shumë

spot_img
spot_img