Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Aty ku prodhohen satelitë, tanke dhe raketa moderne, Edi Rama mahnitet nga industria ushtarake turke: Tejet mbresëlënëse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bd5accb50a635f4b51cfddc809bbb650

Kryeministri Edi Rama gjatë ditës së dytë të vizitës së tij në Turqi, është prezantuar me disa prej armatimeve turke të teknologjisë së fundit.

Rama ka vizituar një “shoëroom”, i shoqëruar nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ndërsa zyrtari turk i ka shpjeguar disa prek arritjeve turke në fushën e armatimeve ushtarake.

“Ankara – Vizitë në zemrën e industrisë ushtarake turke, ku mjetet e të gjitha llojeve të konceptuara e zhvilluara në vend dhe sistemet inteligjente të krijuara me burimet e brendshme, janë tejet mbresëlënëse”, shkruan Rama në Facebook. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img