Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

“Aty ju kam gjetur dhe aty do ju lë”, Edi Rama i drejtohet opozitës: T’u dëgjosh dhe të mos ju njohësh, mendon se jeni mbeturina të Partisë së Punës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është duke iu përgjigjur opozitës në Kuvend për debatin e rritjes së çmimeve. Ai u është drejtuar deputetëve të PD duke iu thënë se nëse vazhdojnë t’i bëjnë shqiptarët për budallenj, në opozitë do të mbeten.

“U bë 8 vjet që përsërisni të njëjtën gjë. Merrni të njëtin rezultat. Prapë e përsërisni, merrni prapë të njëtin rezultat. Aty ju kam gjetur dhe aty do ju lë, nëse vazhdoni të përsërisni të njëjtën gjë dhe i merrni shqiptarët për budallenj”, tha Rama ndër të tjera.

Pjesë nga fjala e Edi Ramës:

U bë 8 vjet që përsërisni të njëjtën gjë. Merrni të njëtin rezultat. Prapë e përsërisni, merrni prapë të njëtin rezultat. Aty ju kam gjetur dhe aty do ju lë, nëse vazhdoni të përsërisni të njëjtën gjë dhe i merrni shqiptarët për budallenj

Dje në samitin e BE të gjithë ata të vendeve të pasura dhe më pak të pasura, kryefjalë të shqetësimit kishin se cfarë mund të bëjmë së bashku sic bëmë me pandeminë për të përballuar furtunën e krizës energjitike. Ju u thoni shqiptarëve nuk ka lidhje me tregun ndërkombëtar. Shqipëria ka ujë, po thatësirë ka Shqipëruia?

Del Shqipëria për të blerë energji apo jo? Kur qeverisnit ju a dilte në treg Shqipëria, pë rtë blerë energji?

Fatura e energjisë dhe të gjitha faturat në sistemin që kemi zgjedhur dhe për të cilin ju me të drejtë ishit pararoja si mishërimi i lëvizjes antikomuniste, kemi vendosur që të kalojmë nga ekonomia komuniste e centralizuar e cila vendoste cmimet, në lirinë e tregut kapitalist. Rritja e çmimit në bursë, nuk pyet as se Spanja e as se Shqipëria ka më pak.

Ju, partia e qendrës së djathtë, ju partia e liberalizimit të tregut, kur ju dëgjion që flisni dhe mos tju njohësh, mendon se jeni mbeturina të partisë së punës.

Këlliçi: Ik ore të të vijë turp

Rama: Nuk është argumet e shara. As fyerjet. Këtu dëgjohen të shara mbarë e mbrapa. Ju jeni një hall që unë nuk ua zgjidh dot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img