Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

‘Ato më morën jetën’, Teodor Lera dërgohet i plagosur te Krimet e Rënda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teodor Lera i cili mbyti dy ditë më parë gruan e tij në Vlorë doli sot para Prokurisë së Krimeve të Rënda.

 Dyshohet se Teodor Lera e rrihte vazhdimisht gruan e tij Eva Lera. Ai ishte i papunë ndërsa Eva Lera punonte tek një dyqan në lagje.

Gjatë dërgimit para organit të akuzës, 53-vjeçari është shprehur se ”Ato më morën jetën”, duke iu referuar gruas dhe vajzave të tij.

Ngjarja e rëndë ndodhi pranë komisariatit të policisë, në banesën e katit të parë të një pallati në lagjen Kushtrimi.

Dyshohet se shkak ka qenë një konflikt mes bashkëshortëve në dyqanin e këtyre të fundit, ndërkohë fqinjët kanë treguar se ata ziheshin shpesh.

Gjithashtu bëhet me dije se Teodor Lera ka qenë proceduar një vit më parë për dhunë në familje.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img