Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Atleti italian rrëmben medaljen e artë në garën 100m

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lamont Jacobs është njeriu më i shpejtë në botë. Në lojërat Olimpike të Tokios, italiani në garën për 100 metra, i la prapa të gjithë, duke mbyllur kështu kohën në 9.80.

Jacobs ia doli të bënte realitet ëndrrën e një kombi të tërë, teksa pas fitimit të Euro 2020 në futboll, Italia nuk fal as në sporte të tjera.

Atleti i njohur fiton medaljen e artë, ndërsa vendin e dytë e të tretë e mbajnë Fred Kerley dhe Andre de Grasse.

Ai është shpallur tashmë njeriu më i shpejtë në botë, që pas “epokës” së Usain Bolt.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img