Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Atje shkon sot Sali Berisha, Tritan Shehu shkruan me superlativa: Ngjarje e veçantë për demokratët dhe Qarkun e Gjirokastrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se sot do të jetë në Gjirokastër, në kuadër të takimeve të tij qark më qark me demokratët, për atë që ai e quan rikthimi i dinjitetit të PD dhe për një parti më të fortë e të bashkuar..

Për këtë takim në qytetin jugor shkruan dhe deputeti Tritan Shehu, një nga njerëzit e rreshtuar krah Berishës qëkur ky i fundit u përjashtua nga Grupi Parlamentar i forcës politike që themeloi dhe drejtoi vetë për më shumë se dy dekada.

Shehu shkruan me superlativa për vizitën e Berishës, duke thënë se ajo është një “ngjarje e veçantë” që ndodh në qytetin e Gjirokastrës.

Shkruan Tritan Shehu:

Berisha sot ne Gjirokaster! Nje ngjarje e vecante kjo per demokratet, per te gjithe banoret e nderuar te ketij Qarku me vlera e kontribute te pa llogariteshme ne zhvillimet historike te vendit tone. Te ketij Qarku qe po ndjen mbi “shpinen” e tij te gjithe arogancen, perbuzjen e ketij rregjimi antidemokratik.

Vetem nje PD e gjere, e hapur, dinamike, si themeli i opozites shqiptare mund te perballet e te fitoje mbi kete rregjim, duke i kthyer edhe ketij Qarku hapesirat, mundesite, lirite, bere realitet aspiratat e te gjithe banoreve te tij. Berisha do te dialogoje sot pikerisht per keto nga “foltorja” e tij ne Hotel Olimpik te Gjirokastres, ora 18.00.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img