Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Atentati që tronditi Shqipërinë, shoqërohet një person i dyshuar për plagosjen e prokurorit NDOJA (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyra e policisë po mban sekret të dhënat identifikuese të këtij personi, por raportohet se ai është me origjinë nga Fushë-Kruja. 

Ditën e djeshme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu i kërkoi grupit hetimor të grumbullojë sa më shumë prova në lidhje me atentatin mafioz të ditës së premte. Çështja e plagosjes së prokurorit të akuzuar nga qeveria shqiptare si i lidhur me krimin e organizuar është marrë në dorëzim nga dy prokurorët e Krimeve të Rënda: Anton Martini dhe Besim Hajdarmataj.

Më shumë
spot_img
spot_img