Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Atentati në Lezhë, Aleksandër Deda pasi u qëllua me armë zjarri u nis vetë për në spital, atentatorët e ndoqën (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

3186e3004f83fd541b55067537d67c2f

Aleksandër Deda, biznesmeni 42-vjeç ka mbetur i plagosur pas një atentati që iu bë dje pranë një lokali në aksin Lezhë-Milot.

Bëhet me dije se Aleksandër Deda ka marrë një plumb në gjoks, dhe menjëherë pas atentatit është nisur vetë për në spitalin e Lezhës.

Por si duket autorët nuk kishin ‘mbaruar ende punën’ pasi edhe kur Deda është nisur me makinë për në spital ata e kanë ndjekur.

42-vjeçari ndodhet në spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën. Burime për median bëjnë me dije se policia ka shoqëruar disa persona në lidhje më këtë ngjarje.

Sakaq pritet dëshmia e Aleksandër Dedës për të zbardhur ngjarjen e plotë.

Kujtojmë që Aleksandër Deda, rreth 42-vjeç, i cili njihet dhe me nofkën ‘Leksi i Druve’ është qëlluar mbrëmjen e djeshme me armë zjarri nga persona të paidentifikuar, teksa ishte vetëm në makinë.

Më shumë

spot_img