Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Atentati në ish Bllok, prokuroria ngre grupin e hetimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ngjarjes që tronditi mbrëmë Tiranën, ku në zonën e ish Bllokut mbeti i vrarë 28 vjeçari Fabiol Gaxha,  truprojë e Ervis Martinaj dhe u plagosën dy të tjerë, pokuroria e Tiranës ka ngritur grupin e hetimit.

Mësohet se grupi përbëhet nga Kreshnik Ajazi dhe Artan Lulo. Ndërsa drejtohet nga Elisabeta Imeraj, e cila është edhe drejtuese e prokurorisë së Tiranës.

Atentati ndodhi në një zonë tepër të populluar në ish-Bllok, rreth orës 21:50. Dyshohet se shënjestra e atentatit ka qenë Ervis Martinaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Artikulli paraprakIntegrimi
Artikulli tjetërVritet një ushtar amerikan në Afganistan

Më shumë

spot_img