Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Atentati në Fushë Krujë, shoqërohen mbi 10 persona, FNSH në kërkim të provave të reja, shkon sërish në vendin e ngjarjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i shënuar ditën e djeshme në mbikalimin e Fushë-Krujës, ku u ekzekutuan me breshëri plumbash 3 persona.

Bëhet me dije se policia ka shoqëruar mbi 10 persona, të cilët janë marrë në pyetje për vrasjen me tre  viktima. Mësohet se policia është dhe dhjetra forca të FNSH kanë shkuar sërish në vendin e ngjarjes, për të mbledhu prova të tjera në lidhje me këtë atentat që tronditi vendin.

Kujtojmë që atentati i djeshëm në mbikalimin e Fushë-Krujës ka tronditur opinionin pasi la të vdekur tre persona. Nga atentati mbetën të vrarë Brilant Martinaj, Besmir Hoxha dhe Diklen Vata.

Atentati ka qenë i mirëmenduar, dhe dyshohet se është planifikuar më herët, ndërsa autorët kanë mbajtur nën vëzhgim prej ditësh lëvizjet e Brilant Martinaj, i cili dyshohet të ketë qenë edhe shënjestra kryesore.

Makina e autorëve ndaloi para mjetit të Martinajt, dhe prej saj zbritën tre persona, dy të armatosur me kallashnikov dhe njëri me “MP5”. I katërti besohet se qëndroi brenda makinës në gatishmëri për t’u larguar.

Pasi zbrazën mbi 50 plumba ndaj shënjestrës, autorët dyshohet të kenë qenë po ata që i vunë zjarrin makinës së viktimave.

Më shumë
spot_img
spot_img