Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Atentati në Elbasan, reagon familja Mema: Aludohet për lidhje që nuk ekzistojnë

Lajme të ngjashëm

Anëtarë të familjes Mema kanë reaguar nga Italia lidhur me atentatin në Elbasan ku mbetën të vrarë tre persona ndërsa në media u përmend hasmëria që viktimat nga fisi Çapja kishin me anëtarë të fisit Mema. Por ata e kanë mohuar një gjë të tillë duke thënë se në media është aluduar për lidhje që nuk ekzitsojnë. Ata kanë kërkuar zbardhjen e ngjarjes nga policia ndërsa shprehen se “jemi larg ngjarjes dhe konfliktit”. “Qyteti i Elbasanit na njeh mirë cilët jemi”m shprehet familja Mema nga qyteti i Torinos në Itali.

Sipas raportimit në media masakra e të mërkurës në mbrëmje në Elbasan, dyshohet se ka zanafillën në vitin 1997, kur u vra në rrethana të panjohura vëllai i ish- oficerit të Policisë Rrugore Fadil Mema.

Më shumë