Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Atentati në Elbasan, identifikohet i plagosuri, policia në kërkim të autorit

Lajme të ngjashëm

Një plagosje me armë zjarri është regjistuar mbrëmjen e sotme në Elbasan. Një person, i quajtur Qani (Alibeaj) Zylyfi është plagosur në sheshin “Rinia” të qytetit, ndërsa plumbat kanë ardhur nga një automjet “BMW” që ishte në lëvizje.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30, ndërkohë që policia ka ngritur disa postblloqe në akset kryesore dhe po punon për identifikimin e autorit. Postblloqet janë ngritur në aksin Elbasan-Tiranë, Elbasan-Peqin dhe Elbasan Librazhd.

Zylyfi ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën dhe deri më tani dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për pazare droge.


Më shumë